Як самому бути своїм тренером особистісного розвитку?

Должен знать

Тренер особистісного розвитку — це той, хто допомагає вам керувати різними аспектами вашого життя, від кар’єрних цілей до фінансів і особистому житті. Хоча є і професійні тренери, яким платять за їх ідеї, кожен з нас може сам писати свою долю. Прочитайте цю статтю, і ви дізнаєтеся як.

r3T5SFPQdMUYBj7qubgmyUxZaYLw 3kv 3 - Як самому бути своїм тренером особистісного розвитку?

Частина перша: Займіться самоспостереженням

1 Поспостерігайте за своєю поведінкою і моделлю мислення. Це допоможе вам розпізнати ваші сильні і слабкі сторони, і визначити, які аспекти вашого життя потребують поліпшення. Пам’ятайте, що перш ніж щось виправляти, необхідно спочатку визначити проблему (проблеми).

 • Постарайтеся подивитися на своє життя з об’єктивної точки зору, або, іншими словами, з точки зору іншої людини. На це можуть піти місяці, так що будьте терплячі і продовжуйте нагадувати собі, що потрібен час від часу робити крок назад, щоб задуматися.
 • Зверніть увагу на свою реакцію на стрес, хвилювання, гнів і занепокоєння. Хоча кожен хоч раз відчував ці емоції, все ми справляємося з ними по-різному. Реагуєте ви на ці емоції раціонально або дозволяєте їм вирости до величезних розмірів? Зверніть увагу на те, що викликає ці емоції: школа, робота, ваша сім’я, ваш чоловік, і так далі.


2 Зверніть увагу на ваші стосунки з оточуючими. Ваші відносини з друзями, членами сім’ї, улюбленими, колегами можуть багато розповісти про вашої особистості. Задайте собі наступні питання:

 • Чи часто ви сваритеся з друзями і членами сім’ї? Хто зазвичай провокує ці сварки?
 • Як ви залагоджуєте розбіжності? Ви йдете на компроміс або завжди відстоюєте свою позицію?
 • Чи є певні люди у вашому житті, які вас дратують або змушують відчувати небезпечно? Чому так відбувається?
 • Чи було коли-небудь, що ви нехтували своїми близькими або ігнорували їх? Коли в останній раз ви показували одного або коханій людині, що він вам небайдужий?
440x326 21 4a9969f1e43de33c079ab6d2a984f499@690x460 0xc0a8392b 10918653531495803548 2 - Як самому бути своїм тренером особистісного розвитку?

3 Розпізнайте свої страхи і переживання з приводу майбутнього. Так ви побачите свої страхи з боку, відокремлюючи раціональні від нераціональних. Суть в тому, щоб визначити, чи є страх раціональним (тобто це реальна небезпека), або це пов’язано з особистими переживаннями. Розгляньте наступну вправу:

 • Подумайте про страх. Наприклад: «Я боюся повертатися в школу, тому що я не вважаю себе сильним учнем». Тепер уявіть, що один з ваших хороших друзів або один з членів сім’ї сказав вам, що він відчуває себе таким чином. Як би ви відреагували? Який би дали раду? Сказали б ви людині кинути все, або сказали б, що варто спробувати? Часто ми даємо поради краще, ніж зробили б самі, через необ’єктивного погляду на свої власні переживання.
 • Пам’ятайте, що навіть найуспішніші винахідники, підприємці та науковці в певний момент свого життя сумнівалися в своїх здібностях. Можливо, навколишні говорили їм, що те, що вони хочуть зробити, неможливо, але все ж вони старалися і слідували своєї мрії.

4 Ведіть щоденник. Щоденники — це відмінний спосіб стежити за тим, що відбувається у вашому житті (як за злетами, так і за падіннями), і як ви реагуєте на ці ситуації. Перегляд записів у щоденнику допоможе подивитися на своє життя з боку, звернути увагу на свою модель мислення, і виявити повторювані проблеми.

 • Поверніться і перечитайте старі записи, після того, як пройде деякий час. Тепер, коли ви вже не в запалі моменту, чи вважаєте ви, що правильно реагували на ситуацію? Як би ви могли впоратися з нею краще? Майте це на увазі на майбутнє.
upl 1508295619 140503 3 - Як самому бути своїм тренером особистісного розвитку?

Частина друга: Вибір правильного шляху

1 Визначте свої інтереси. Кращий спосіб жити повноцінним життям це проводити свій час, роблячи те, що вам дійсно подобається. Подумайте, що вам цікаво: мистецтво, наука, політика або навколишнє середовище? Подумайте, яку спадщину ви хочете після себе залишити? Як ви хочете вплинути на світ навколо вас? Ці питання допоможуть вам знайти правильний для вас кар’єрний шлях.

 • Навчіться розрізняти інтереси і хобі. Те, що вам подобається грати на гітарі, не обов’язково означає, що ви повинні зайнятися музикою як кар’єрою. Якщо ви їсте, спите і дихайте гітарою, то продовжуйте практикувати і вдосконалювати своє вміння і дотримуйтесь своєї мрії.
 • Не кидайте своє хобі. Просто тому, що ваше захоплення не прибутково, це не означає, що ви не можете або вам не варто їм займатися. Насправді, все навпаки. Життя — це знаходження балансу між роботою та розвагами, і відмова від того чи іншого буде згубно впливати на ваше емоційне здоров’я. Пам’ятайте, якщо ви ніколи ні над чим не працювали, ви не зможете цінувати свій вільний час, яке повинні присвячувати хобі або проводити з друзями.

2 Вивчайте і розвивайте свої таланти. Якщо ви хочете досягти свого потенціалу, вам доведеться присвятити час зміцненню талантів, якими ви вже володієте, і відкриття талантів, які ви ще не виявили.

 • Ходіть на заняття або індивідуальні уроки з предметів, в яких ви зацікавлені, навіть якщо у вас немає в цьому попереднього досвіду. Ніколи не знаєте, коли це факультативне заняття відкриє вам двері до абсолютно нової кар’єрі, про яку ви навіть не могли подумати.
 • Не турбуйтеся, якщо зрозумієте, що ви не володієте достатніми навичками для чогось. Пам’ятайте, що навіть усвідомлення того, що ви не дуже гарні в цьому, це крок у правильному напрямку, він вказує вам на те, в чому ви хороші.
razvivat talant 2 - Як самому бути своїм тренером особистісного розвитку?

3 Дотримуйтесь цілям віддано і відповідально. Коли ви вже налаштували розум на певну мету, дотримуйтесь їй. Будьте готові до перешкод і не чекайте негайних результатів. Все хороше вимагає часу і напруженої роботи, але воно буде того коштувати в кінцевому підсумку, коли ви досягнете своєї мети.

 • Пам’ятайте, що в кінці життя ви швидше будете шкодувати про те, що не зробили, ніж про те, що зробили.


4 Умійте постояти за себе. У житті ви неодмінно зіткнетеся з людьми, які будуть намагатися скористатися вами, будь то в фінансовому або емоційному плані. Хоча ви і повинні намагатися бути чуттєвим і турботливим чоловіком з одного боку, ви також повинні бути твердим і не давати людям переступати через себе.

 • Будьте скептичні, коли люди просять вас позичити їм грошей, постійно чекають, що ви будете за все платити, або просять про послугу, що не відповідаючи взаємністю. Ця людина, ймовірно, хоче скористатися вами.
 • Говоріть про це, якщо щось вас турбує. Може, це ваш роботодавець, ваш чоловік або член сім’ї, у вас повинно стати звичкою спокійно давати людям знати, коли вони переходять межу. Ви можете бути здивовані, дізнавшись, що ця людина і гадки не мав, що засмучує вас.


Частина третя: Придбання позитивного погляду

5abd0a65462c0 5 - Як самому бути своїм тренером особистісного розвитку?

1 Вчіться заглушати негативні думки. Дехто каже: «Ви те, що ви їсте». Але в ще більшому ступені ви то, що ви думаєте. Позитивне мислення має здатність перетворювати звичайний або навіть неприємний досвід в прекрасний. Позитивне мислення буде основою для більш щасливого життя, незалежно від того, що з вами відбувається.

 • Якщо ви ловите себе на негативній думки, зробіть крок назад, ідентифікуйте думка і позначте її як «негативну». Якщо ви навчитеся відокремлювати негативні думки, це допоможе вам позбавитися від неспокою і переживань.
 • Почніть регулярно займатися медитацією. Медитація — це практика розробки самоусвідомлення. Медитація не тільки навчить вас позбавлятися від негативних думок, вона допоможе заспокоїти все думки, хороші і погані, щоб ви навчилися отримувати задоволення від справжнього моменту.


2 Оточіть себе позитивними людьми. Пам’ятайте, що енергетика інших людей буде відображатися на вас, особливо якщо ви проводите з ними дуже багато часу. Обзаведіться метою проводити час з друзями і близькими, які змушують вас відчувати себе краще, а не гірше.

 • Ви ні в якому разі не повинні залишати друзів і членів сім’ї, яких ви вважаєте «негативними». Замість цього спробуйте зробити позитивний вплив на ставлення цих людей, а не піддавайтеся їх негативу.
 • Негайно розірвіть будь фізично або емоційно образливі відносини. Не важливо, наскільки всепрощаючим людиною ви є, немає ніякого прощення насильству в сім’ї.


3 Будьте вдячні. Багато з нас ідентифікують себе з позиції того, що ми хочемо зробити або того, чим хочемо мати. Іншими словами, ми визначаємо себе в плані того, чого у нас немає. Це, по суті, передбачає, що ми в якійсь мірі неповноцінні. Щодня приділяйте час для подяки за те, що у вас вже є, будь то фізичні об’єкти чи ні.

 • Повертайтеся до позитивних спогадів. Хоча і здається неможливим забути сором’язливі або сумні спогади, багато хто з нас повертаються до того прекрасного, що було в нашому житті. Подумайте про кращі дні минулого місяця або року. Згадайте особливі вечірки, свята і відпочинок.
 • Цінуйте чудових людей, які є у вашому житті. Якщо ви в депресії, тому що у вас немає хлопця чи дівчини, зациклення на цьому відсутньому елементі зробить вас тільки ще більш нещасним. Будьте вдячні за всіх чудових друзів і членів сім’ї, які є у вашому житті.


Джерело: wikihow.com

Случайные новости

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Свежие новости