Вторник, 13 апреля, 2021

С 1 мая в Украине заработает годовая цена на газ. Что это и в чем…

Должен знать

С 1 мая в Украине заработает годовая цена на газ. Что это и в чем…
Як працюватиме річний контракт: що треба знати та які є ризики
Річний контракт запрацює з 1 травня і діятиме до 30 квітня 2022 року. Протягом цього часу споживачі будуть платити за газ фіксовану ціну, яку визначить постачальник газу. Що влітку, що взимку ціна буде однакова.
Річну ціну на газ, відповідно до нашої постанови, постачальники газу мають оголосити 25 квітня – за п’ять календарних днів до дня постачання перших кубометрів.
Перехід на річний контракт відбудеться автоматично. Споживачу нічого не треба буде робити. Річний контракт він отримає за замовчуванням. Але є нюанси. Якщо домогосподарству не сподобається пропозиція свого постачальника, він може піти до іншого – також на річний контракт.
Така опція існує. Крім того, споживач зможе відмовитись у будь-який момент від річного контракту і перейти на місячний або квартальний. І дійсно в деякі місяці, наприклад влітку, ціна газу за місячним контрактом може бути вигіднішою, ніж за річним.
Але в такому разі споживач залишиться на місячному контракті до кінця квітня. І йому буде складно отримати річний. Це своєрідний компроміс: таким чином постачальники захищені від спекуляцій.
Тому, обираючи між річним і місячним контрактом, слід враховувати, що газ традиційно падає в ціні влітку і різко зростає взимку.

Случайные новости

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Свежие новости