Делегируйте. Ошибка сотрудника забудется, а неэффективность менед…

Должен знать

Делегируйте. Ошибка сотрудника забудется, а неэффективность менед…
Що таке мікроменеджмент
Це коли ви тотально контролюєте все і вся, до коми в реченнях. Мікроменеджмент – це фактично зворотна сторона делегування, там де погано з делегуванням, часто з’являється і мікроменеджмент.

У нас про мікроменеджмент говорять обережно, бо коли з’являється оце «мікро», то нібито все обезцінюється, а мікроменеджер – це щось без статусу, поваги до себе/від інших і адекватного сприйняття (такий собі «маленький» менеджер). 
Чому мікро менеджмент з’являється 
— Перфекціонізм та бажання контролювати у зв’язку з недовірою до себе та як результат – до інших. Тут треба розбиратись у своїх внутрішніх блоках, бо фактично це, перш за все, про неготовність/невміння вірити в себе/собі. Це до психолога/психотерапевта/коуча. 
— Тиск ззовні + надвідповідальність. Коли немає часу, а від вас вимагають, або коли патова ситуація. Коли немає ресурсів і є тиск – то це може бути пов’язане з культурою управління в компанії. І це також проблема, бо в таких умовах ніхто/ніщо не розвивається, всі кудись біжать. На якомусь етапі ті, хто біжить швидше/робить більше, просто вмирає від перенапруги та емоційного спустошення та вигорання. Тут бажано пам’ятати, що люди – люди, і в кожного є своя «стеля можливостей». 
Якщо  з вами сталась така ситуація, згадайте, що ваші сили не безмежні, і здоров’я одне…і отже краще проговорити ситуацію з керівником (або з тим самим коучем, якщо все ж таки хочеться «вистояти»). 
— Відсутність досвіду і невміння делегувати щось-комусь. Якщо здорова культура в компанії, то з таких «штанців» швидко виростають і переймають кращий досвід. Тут супер, якщо є «правильний» ментор чи наставник. 
Але якщо в компанії не прийнято делегувати і прийнято керівникам «бути в курсі всього на рівні виконавця», то звичайно, що новачок перенесе в свою практику ці моделі поведінки. І тут вже мікро менеджмент буде просто стандартом керування в компанії і новий керівник стане «таким, як всі» (або…змінить організаційну парадигму, чому б ні). 
Що робити з усім цим

Навчитись довіряти собі та іншим, розвивати впевненість та позбавитись комплексів.
Знайти потужного ментора/коуча/психолога/наставника (залежить від вас та потреб).
Планувати свою роботу через призму стратегічності (робота менеджера – створювати умови, а не виконувати завдання, ви ж не виконавець, а лідер, залиште вже хоч щось своїм підлеглим). Вчитись делегувати та домовлятись з працівниками, коли і куди вони вас долучають як «додатковий ! погляд на ситуацію».
Берегти власну ресурсність, енергію та здоров’я – без цього вкрай складно бути ефективним лідером. Невеличка помилка вашого працівника забудеться, а ваша неефективність буде на поверхні для всіх.
Менеджмент (той, що не мікро) – це про скіли, навички, цьому вчаться, а на це потрібен час. І ще трішки на те, щоб перевчитись з мікро- на не мікро-. 
Тому просто дайте собі цей час, сформулюйте ціль і рухайтесь до неї. Все вийде.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Статьи, публикуемые в разделе «Мнения», отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net

Случайные новости

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Свежие новости