Державна служба праці почала штрафувати працівників, які оформлені як ФОПи

3-12-2018, 14:06
0

Державна служба з питань праці оштрафувала низку фізичних осіб-підприємців, які порушували чинне законодавство про працю Зокрема, ці ФОПи насправді були працівниками, проте задля зменшення податкового навантаження, оформлювали свою співпрацю з компанією як ФОП.

Про це повідомляє Ua-independent.

Відповідні рішення Державної служби з питань праці та їхні оскарження з’явились у судовому реєстрі, передає Opendatabot. Зокрема, в одному з рішень Держпраця наклала штраф на ФОПа у розмірі 111 тисяч гривень.

«Головним аргументом було те, що плата була погодинною, а характер роботи був більше схожий на роботу найманого співробітника», — повідомляє Opendatabot. В ще одному випадку ФОПу вдалося оскаржити штраф на 3,5 мільйони гривень, який Держпраці наклала за порушення законодавства про працю. Загалом, протягом 2019 року Державна служба праці планує провести 17 тисяч перевірок ФОПів на предмет маскування найманої праці.

Зазначимо, що причиною того, що деякі компанії замість того, щоб наймати працівників, укладають з ними цивільно-правову угоду як з ФОПами є те, що таким чином роботодавець зменшує свої податкові зобов’язання. Зокрема, він звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників.

Крім цього, укладання таких угод позбавляє роботодавця низки обов’язків щодо соціальної підтримки працівників.

шаблоны для dle 11.2


Добавить комментарий
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив